Reklama

Spotkanie Przyjaciół

Spotkanie Przyjaciół

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Pod koniec czerwca na Kazimierzu, który dawno już stał się drugim obok Rynku centrum Krakowa, jest tłumniej niż zazwyczaj - za sprawą imprez Festiwalu Kultury Żydowskiej. Warsztaty tańca chasydzkiego albo kaligrafii, występy sławnych kantorów i klezmerów, wykłady i spotkania, i oczywiście wielki koncert finałowy na ulicy Szerokiej przyciągają tłumy.
C

Choć w tym roku na Festiwalu pojawiły się nowe elementy (np. debata o tym, czym są komentarze do Tory, z udziałem Konstantego Geberta, Stanisława Krajewskiego i Pawła Śpiewaka, której zapis ukaże się wkrótce na łamach “TP"), jego struktura pozostaje niezmienna. To dobrze czy źle? Czego Festiwalowi brakuje, a co jest jego siłą? Co zawdzięczają świętu jego uczestnicy? Jaka jest jego przyszłość?

Festiwal stał się już instytucją i jednym ze znaków rozpoznawczych Polski w świecie (jego mocno skrócona wersja zaprezentowana zostanie wkrótce w Paryżu w ramach Sezonu Polskiego), pozostając równocześnie kameralnym spotkaniem przyjaciół. I to ich właśnie zapytaliśmy o opinię.

Miriam Akavia

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie stał się częścią naszej tradycji - przyciąga, powoduje zbliżenie, poznawanie siebie, otwiera...

18417

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]