Reklama

Dzień judaizmu

Dzień judaizmu

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Osiemnaście lat to już dojrzałość, ale dojrzałość jeszcze niedoskonała – mówiono w minionym tygodniu podczas centralnych obchodów XVIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim.
W

W tym roku odbywały się one w diecezji bielsko-żywieckiej, a jej ordynariusz, bp Roman Pindel, dołożył starań, by ta uroczystość nie stała się jednorazowym wydarzeniem, ale znalazła kontynuację i systematycznie owocowała. Jesienią kurialny wydział katechetyczny – we współpracy z Muzeum Auschwitz-Birkenau i oświęcimskim Centrum Dialogu i Modlitwy – przygotował dla katechetów i nauczycieli materiały o judaizmie, wielowiekowej obecności Żydów w Polsce, Zagładzie i nauczaniu Kościoła oraz zaapelował o realizację projektu edukacyjnego „Przez wspólną historię – ku przyszłości”. Biskup ogłosił też list pasterski zapraszający do udziału w obchodach Dnia Judaizmu.
Rozpoczęto je na terenie b. obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Chodziło o to, by przypomnieć tych, którzy tam cierpieli i ginęli – i się za nich modlić. W tym miejscu rozległy się słowa Psalmu 22 („Boże mój, czemuś mnie opuścił...

2531

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]