Reklama

Dzieła zebrane

Dzieła zebrane

17.12.2013
Czyta się kilka minut
Oto przegląd najlepszych płyt i najważniejszych postaci dla polskiej muzyki 2013 roku.

„Absent Minded” – drugi album Mikrokolektywu potwierdza jego unikatowe miejsce na polskiej scenie jazzowej. Czerpiąc z tradycji chicagowskiej awangardy (m.in. Chicago Underground Duo) i eksperymentów, Suchar i Majewski tworzą wspaniałe muzyczne światy. Krainy wielobarwne i wielowymiarowe. Czasem robi się tu mrocznie i awangardowo, innym razem – puszczony z mooga bas wprowadza w dubowy trans. „Absent Minded” to wcale nie wynik równania: trąbka i perkusja plus elektronika. To raczej muzyka przyłapana na improwizacji. Świeża w pomysłach, żarliwa w wykonaniu i bardzo w tym wszystkim komunikatywna.

BNNT – Konrad Smoleński i Daniel Szwed działają na przecięciu muzyki i sztuk wizualnych. Pierwszy z nich jest laureatem konkursu Spojrzenia oraz autorem tegorocznej wystawy w Pawilonie Polskim na weneckim Biennale. Jako że obaj wychodzą od punku i noise-...

13165

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]