Reklama

Dyspozytorzy

Dyspozytorzy

12.10.2020
Czyta się kilka minut
W

W Księdze Izajasza czytamy: „Tak mówi Pan do swojego pomazańca, Cyrusa: Ja pójdę przed tobą, wyrównam wyboiste drogi. Połamię spiżowe wrota, pokruszę żelazne zasuwy. Wydam tobie tajemne skarby i kosztowności ukryte, abyś poznał, że Ja jestem Panem, że wzywam cię po imieniu, że jestem Bogiem Izraela (...) i nie ma innego, oprócz Mnie nie ma boga!”. Ta wypowiedź jest niezmiernie ważna dla wszystkich szukających Boga, a zwłaszcza dla tych, którzy już Go znaleźli. Wynika z niej, „że Bóg jednakowo traktuje wszystkich ludzi. W każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje uczciwie”. Cyrus przecież nie był Izraelitą, ale to on zezwolił Izraelitom na powrót z niewoli babilońskiej i odbudowę Jerozolimy. Poganin pełni wolę Bożą. Przykra to wiadomość dla tych, którzy chcieliby mieć Boga na wyłączną własność i do wyłącznej dyspozycji. Radosna dla nastawionych ekumenicznie.

...

2857

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

boga!” To zaiste dobra nowina dla buddystów, hinduistów czy islamistów, che...che...A jak się żyd ekumenicznie cieszy ,gdy go zapraszają z okazji Świąt Bożego Narodzenia - ho,ho,ho... P.S. A w Księdze Ezdrasza, która opisuje spełnienie proroctwa rękami Cyrusa, czytamy, jaka była święta odpowiedź Izraelitów dana poganom od Asyryjczyków, którzy twierdzili, że czczą tego samego Boga i chcą odbudować Świątynię Pańską razem z Żydami. Replika nie była za bardzo ekumeniczna, che..che... Nieładnie jedno wyciągać, a drugie pominąć, nieładnie drogi ojcze jezuito. To już komuniści posługiwali się wyrywkowo Słowem Bożem, a przed nimi diabeł w kuszeniu Jezusa. Nieładnie...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]