Reklama

Dwadzieścia dwa dekrety

Dwadzieścia dwa dekrety

28.12.2009
Czyta się kilka minut
Jeśli beatyfikacje i kanonizacje wskazują drogi do świętości, to znaczy, że są one rozmaite i jest ich wiele. Ale i tak musimy szukać swojej własnej drogi.
M

Modlitwy zostały wysłuchane, marzenie milionów ludzi się spełni. Beatyfikacja Jana Pawła II nastąpi rychło, prawdopodobnie w niedzielę 17 października 2010 r., niemal w rocznicę jego wyboru na papieża. Dla wielu - najważniejsze wydarzenie roku. W Rzymie będzie się wówczas odbywał Synod Biskupów Bliskiego Wschodu, a więc będą biskupi, kardynałowie i patriarchowie Kościołów szczególnie mu bliskich.

Podpisanie przez Benedykta XVI dekretu o heroiczności cnót Jana Pawła II oznacza zakończenie najbardziej pracochłonnego etapu procesu - pozostaje uznanie cudu dokonanego za wstawiennictwem kandydata na ołtarze. Sprawa jest zaawansowana, diecezjalny etap dochodzenia w sprawie niewytłumaczalnego medycznie uzdrowienia (z choroby Parkinsona) siostry Marie-Simon-Pierre zakończono 2 kwietnia 2007 r. Nie powinno być trudności. Beatyfikacja będzie oficjalnym i publicznym...

4228

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]