Reklama

Dusza potrzebuje odżywiania

Dusza potrzebuje odżywiania

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Włoski watykanista Sandro Magister słusznie zauważył, że tym, co w spotkaniach z wiernymi Benedykt XVI lubi najbardziej, są spontaniczne dialogi. Uczestnicy zadają Papieżowi pytania, a on z wyraźną satysfakcją i obszernie odpowiada. Zapisu tych rozmów daremnie szukać w mediach. Na telewizję są za długie. Tekst trzeba spisać z taśmy, opracować, przetłumaczyć na użytek dziennikarzy zagranicznych i kiedy ostatecznie jest gotowy, nie stanowi newsa. Tymczasem te rozmowy, przypominające nieco wywiady-rzeki z kard. Ratzingerem, przybliżają Benedykta XVI - człowieka. Poniżej, idąc w ślady wspomnianego watykanisty i naszego przyjaciela, drukujemy fragmenty dialogu Papieża z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii, do którego doszło na Placu św. Piotra 15 października 2005 r. Kolejne papieskie improwizacje w następnych numerach "TP.Ks. Adam Boniecki.
A

ANDREA: - Kochany Papieżu, jak wspominasz dzień swojej Pierwszej Komunii?

BENEDYKT XVI: - Przede wszystkim chciałbym podziękować wam za to święto wiary, które mi ofiarowujecie, za waszą obecność i radość. Pozdrawiam was i dziękuję za ów uścisk, który wymieniłem z niektórymi z was i który symbolicznie ważny jest oczywiście dla wszystkich. A co do pytania, dobrze pamiętam dzień mojej Pierwszej Komunii. Była to piękna niedziela marca 1936 r., czyli 69 lat temu. Dzień był słoneczny, kościół bardzo piękny, muzyka; wiele było rzeczy pięknych, które sobie przypominam. Było nas trzydzieścioro chłopców i dziewczynek z naszej małej, niemającej więcej niż 500 mieszkańców wioski. Ale w samym środku tych moich radosnych i pięknych wspomnień znajduje się myśl - ta sama, która została już tu wypowiedziana - że to Jezus wstąpił w moje serce, że złożył mi właśnie wizytę. A z...

10483

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]