Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Duchowość duchownych

Duchowość duchownych

09.10.2005
Czyta się kilka minut
W katolickich seminariach Stanów Zjednoczonych zaczęła się bezprecedensowa wizytacja apostolska w związku z pedofilskimi i homoseksualnymi skandalami wśród amerykańskich księży.
W

Watykan i biskupi USA zdecydowali, że należy przeprowadzić gruntowną weryfikację kształcenia i formacji kleryków, szczególnie do życia w czystości. Bez takich kroków i, jeżeli zajdzie potrzeba, reformy życia seminaryjnego nie da się przezwyciężyć najgłębszego kryzysu w historii tamtejszego Kościoła.

To nadzwyczajne postępowanie błyskawicznie przykuło uwagę dziennikarzy z całego świata. Pech w tym, że media, także polskie, sprowadziły całą rzecz do jednego: homoseksualizmu duchownych. W rezultacie wykrzywiono problem i sens akcji. Jako pierwszy takim stylem posłużył się dziennik “New York Times", który powiązał wizytację z przeciekiem, że Watykan opracowuje dokument zakazujący przyjmowania homoseksualistów do seminariów.

Powodzenie działań na rzecz oczyszczenia Kościoła ma gwarantować grupa 117 wizytatorów, biskupów i wykładowców seminaryjnych...

4137

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]