Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

16.07.2013
Czyta się kilka minut
Jakkolwiek to brzmi, laskę kupiłem w sklepie „Fajka”. Tak, tym na Kruczej. Gołym okiem widać, że do wzrostu pasuje jedna jedyna czarna ze złotym pierścieniem – na szczęście dyskrecja bije z tego goldu.
il. Andrzej Dudziński
9

9 maja | – A jak ja panią w zadek kopnę, to będzie tak pani leciała, leciała i leciała – odparł Grenda i nie tylko ta riposta dała mu nieśmiertelność.

10 maja | Nie w głowie mu choroba – musiał kupić sobie laskę. Nagle ciało ogarnęła niestabilność, nagle jakby utrzymujących równowagę wnętrzności znacząco ubyło. Nagle to, co było całością, zostało podzielone, wszelkie masywności rozdrobnione – jeszcze przed chwilą był z krwi, kości i gliny. Teraz kim jest? Zbiorem przedmiotów niesłychanie lekkich? Byłoby pół biedy – jest gorzej. I wstydliwiej. Nagle poczuł się jak źle wypełniony i krzywo zawiązany wór czegoś, co w zasadzie nie żyje, choć jeszcze nieco się rusza. Nigdy zbyt mocno osadzony na ziemi, teraz całkiem od niej oderwany; każdy powiew go przetacza, co rusz w prawo, w lewo, do tyłu i gdzie chcecie. Lada chwila na pysk runie. Miota nim...

8390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]