Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

16.07.2013
Czyta się kilka minut
Jakkolwiek to brzmi, laskę kupiłem w sklepie „Fajka”. Tak, tym na Kruczej. Gołym okiem widać, że do wzrostu pasuje jedna jedyna czarna ze złotym pierścieniem – na szczęście dyskrecja bije z tego goldu.
il. Andrzej Dudziński
9

9 maja | – A jak ja panią w zadek kopnę, to będzie tak pani leciała, leciała i leciała – odparł Grenda i nie tylko ta riposta dała mu nieśmiertelność.

10 maja | Nie w głowie mu choroba – musiał kupić sobie laskę. Nagle ciało ogarnęła niestabilność, nagle jakby utrzymujących równowagę wnętrzności znacząco ubyło. Nagle to, co było całością, zostało podzielone, wszelkie masywności rozdrobnione – jeszcze przed chwilą był z krwi, kości i gliny. Teraz kim jest? Zbiorem przedmiotów niesłychanie lekkich? Byłoby pół biedy – jest gorzej. I wstydliwiej. Nagle poczuł się jak źle wypełniony i krzywo zawiązany wór czegoś, co w zasadzie nie żyje, choć jeszcze nieco się rusza. Nigdy zbyt mocno osadzony na ziemi, teraz całkiem od niej oderwany; każdy powiew go przetacza, co rusz w prawo, w lewo, do tyłu i gdzie chcecie. Lada chwila na pysk runie. Miota nim...

8390

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]