Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

11.03.2013
Czyta się kilka minut
Z nadzieją wstąpiłem w piwniczno-polityczne lupanary, bratać się chcę, bawić, debatować, zaznawać inspiracji, nauki – niestety tancerki marne, śpiewacy głusi, polemiści żadni, nic nie ożywia.
Rys. Andrzej Dudziński
2

20 lutego | Gdyby ogłosić sondaż: kto obecnie jest premierem? A) Tusk B) Cyrankiewicz C) Gliński. Wyniki A) 29 proc., B) 1, 3 proc., C) 7,7 proc. Reszta – nie wiem, uważałbym za dowodzące światłości narodu. W rzeczywistości byłoby gorzej. Nieznacznie, ale wyraźnie gorzej.
Istnienie ghost-premiera: ewidentny sukces destrukcyjnej idei – przy Tusku zaistnieć ciężko, Gliński jednak zaistniał – jak na cały ten cyrk – zdumiewająco wielu poważnych (powiedzmy: quasi-poważnych) ludzi traktuje go poważnie.
Powiedzmy: quasi-poważnie, czyli nie w poważnym znaczeniu: realny następca premiera, ale w znaczeniu: człowiek, który podjął się osobliwej akcji politycznej, zgodził na rolę tego, który nie odegra żadnej roli, choć siebie obnaży i gołego na ołtarzu walki złoży. Niekoniecznie walki o zdobycie władzy (to nie jest aż tak ważne), ale walki o utratę władzy przez tych...

8300

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]