Reklama

Ładowanie...

DRUGI DZIENNIK PILCHA

04.03.2013
Czyta się kilka minut
„Premier w pewnym sensie” nigdy nie będzie „premierem w sensie ścisłym”, ale też „swego rodzaju premierem” nigdy być nie przestanie. W nim jest tak wielka i tak desperacka gotowość, że nie da rady nie być premierem – nawet jak nim nigdy nie będzie.
Rys. Andrzej Dudziński
1

10 lutego | Kochany Jerzyku, nie odzywałem się – pisze pan Trąba – bo choroby jedna po drugiej i jedna gorsza od drugiej szły przeze mnie jak ruski wywiad przez Polskę. Byłem pewien, że zadusi mnie kolejna zaraza, nie miałem sił i ochoty na korespondencję. Zdawać sprawę z choroby to chorować raz jeszcze – ja takim rzeczom – nawet jakby chorobą była miłość – nie daję rady. Ciebie – odnoszę nieodparte wrażenie – bawi to setnie. Jeśli tak – pół biedy. Niestety niektóre twoje kawałki sprawiają żałosne wrażenie – piszesz, jakbyś się użalał nad sobą w sensie ścisłym, zabawy albo choćby jakiego cudzysłowu ani widu, ani słychu. Nie muszę dodawać: jest to absolutnie niedopuszczalne, tzn. jest dopuszczalne w jednym jedynym wypadku: gdy mianowicie jesteś zdrów. Rozumiesz?
Użalać się nad własną zapaścią przystoi tylko wtedy, gdy jest ona fikcją – i tak jest w tym ryzyko,...

11961

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]