Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

04.03.2013
Czyta się kilka minut
„Premier w pewnym sensie” nigdy nie będzie „premierem w sensie ścisłym”, ale też „swego rodzaju premierem” nigdy być nie przestanie. W nim jest tak wielka i tak desperacka gotowość, że nie da rady nie być premierem – nawet jak nim nigdy nie będzie.
Rys. Andrzej Dudziński
1

10 lutego | Kochany Jerzyku, nie odzywałem się – pisze pan Trąba – bo choroby jedna po drugiej i jedna gorsza od drugiej szły przeze mnie jak ruski wywiad przez Polskę. Byłem pewien, że zadusi mnie kolejna zaraza, nie miałem sił i ochoty na korespondencję. Zdawać sprawę z choroby to chorować raz jeszcze – ja takim rzeczom – nawet jakby chorobą była miłość – nie daję rady. Ciebie – odnoszę nieodparte wrażenie – bawi to setnie. Jeśli tak – pół biedy. Niestety niektóre twoje kawałki sprawiają żałosne wrażenie – piszesz, jakbyś się użalał nad sobą w sensie ścisłym, zabawy albo choćby jakiego cudzysłowu ani widu, ani słychu. Nie muszę dodawać: jest to absolutnie niedopuszczalne, tzn. jest dopuszczalne w jednym jedynym wypadku: gdy mianowicie jesteś zdrów. Rozumiesz?
Użalać się nad własną zapaścią przystoi tylko wtedy, gdy jest ona fikcją – i tak jest w tym ryzyko,...

11961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]