Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Dotyk nagiego losu

Dotyk nagiego losu

19.10.2003
Czyta się kilka minut
Obsesyjnie wraca do mnie pytanie, co jest bardziej realne: materialna rzeczywistość czy to, jak w nią wierzymy? W świecie “Julii" nic nie jest oczywiste, pękają wyobrażenia na temat bliskich ludzi, zdarzeń, związków, hierarchii wartości.
P

PAWEŁ T. FELIS: - Oglądając film “Julia wraca do domu", myślałem o Hanemannie z powieści Stefana Chwina, którą zamierza Pani sfilmować. Nie z powodu fabularnych analogii, ale podobnie zarysowanego wewnętrznego dojrzewania. Julia, jak Hanemann, rzuca życiu wyzwanie, nie chce mu się poddać, a jednocześnie musi zaakceptować fakt, że życie nigdy nie jest takie, jakbyśmy chcieli.

AGNIESZKA HOLLAND: - Jestem bardzo przywiązana do “Hanemanna", chociaż wciąż nie mogę znaleźć środków na realizację tego filmu. Nie planuję cyklów, nie jestem konceptualistką, zaś w filmowym biznesie o produkcji decyduje często przypadek. A jednak moje projekty z ostatnich lat w przedziwny i nie do końca zrozumiały dla mnie samej sposób zazębiają się i spotykają. Tak jest też z Julią i Hanemannem.

Julia jest osobą, która cały czas balansuje między...

8349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]