Reklama

Dorota Segda - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, profesor sztuk teatralnych i rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Dwukrotna laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza – przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”: za sezon 1992/1993, za rolę Salomei w "Śnie srebrnym Salomei" Słowackiego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz za sezon 1996/1997, za rolę Małgorzaty w "Fauście" Johanna Wolfganga Goethego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Popularność zdobyła rolami filmowymi i telewizyjnymi, m.in. tytułową rolą w filmie "Faustyna" oraz w filmie "Tato" i serialu "Na dobre i na złe". W RMF FM wraz z Robertem Konatowiczem prowadziła program pod tytułem "Metamorfoza".

Artykuły

Katarzyna Kubisiowska, Dorota Segda
31.01.2022
Dorota Segda, aktorka, rektor AST: „Musimy robić coś, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo – jak powiedział Wyspiański. I to wciąż aktualne....
02.11.2020
DOROTA SEGDA: To, czego dopuścili się Trybunał Konstytucyjny pod rękę z Kościołem, jest wyrazem pogardy do kobiet i stanowi pogrzeb praw człowieka w Polsce. Pożałują.