Reklama

Tak właśnie było

Tak właśnie było

07.03.2004
Czyta się kilka minut
Czy po obejrzeniu Pasji stałem się lepszym chrześcijaninem? Z pewnością nie. Ale przeżywałem film jako chrześcijanin, stąd utożsamienie z cierpiącym na ekranie Jezusem. To powodowało i współczucie, i wstyd. Gibsonowi udała się rzecz bardzo istotna: każdy widz, wychodząc z kina, ma świadomość, że także zawinił.
M

MAREK ZAJĄC: - Czy po obejrzeniu "Pasji" - na zamkniętym, zorganizowanym dla przedstawicieli chrześcijan i Żydów przedpremierowym pokazie - wiara Księdza Biskupa umocniła się czy doznała uszczerbku?

BP WIESŁAW MERING: - Nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten film jest - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - religiotwórczy. Opowiada o czymś, co niby wszyscy znamy i co każdy na własny sposób sobie wyobrażał, jednak w przypadku “Pasji" przełożenie treści Ewangelii na język obrazu jest w moim odczuciu niezwykle trafne i poruszające. Wyszedłem z projekcji wstrząśnięty. Wszyscy widzowie byli pod ogromnym wrażeniem - trwaliśmy w onieśmieleniu, milczeniu, nie mieliśmy odwagi się podnieść po wszystkim, co obejrzeliśmy. “Pasja" porusza w człowieku takie struny, że aż trudno o tym mówić. I nie mam wątpliwości, że film Gibsona może przynieść wierzącemu...

13268

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]