Reklama

Doda & Donald

Doda & Donald

11.12.2007
Czyta się kilka minut
Trzy minuty to wieczność. Wyobraź sobie wieczność. Wyobraź sobie, żeś Premierem Najjaśniejszej RP. Wyobraź sobie, że naprzeciwko, na kuszącym barowym stołeczku siedzi ta dziewucha. A ty musisz jej słuchać w obliczu kamer, na oczach milionów telewidzów. Znieść to na wszystkich zbliżeniach.
"

"Wola istnienia / Moc przenoszenia / Wiarą gór / Dziecięca siła / Tojesttojesttojesttojestto...". Dziewucha zapiewa, paluszkiem zalotnie na Premiera RP miga, tyłeczkiem w szorcikach na stołeczku kręci. Tusk zaskoczony, na szczęście długą taflą stołu od dziewuchy oddzielon, za blatem się zapiera, strategię medialną ad hoc rozpaczliwie opracowując. "Wyjść? Nie wyjść? Uśmiechnąć się? Zadumać? Mrugnąć? Marynarą zamachać? Brew zmarszczyć?". Oto są problemy premiera przysłowiowego czterdziestomilionowego państwa w samym sercu Europy.

Co na to dwaj do szpiku kości przenikliwi publicyści TerazOni, którzy psikusa niebacznie sprokurowali, dziewuchę Premierowi na trzy minuty fundując? Czyżby zawstydzili się szczerze, pod ziemię z zasromania pomysłem niestosownym zapadnięci TerazOni kreatorzy? Bynajmniej, nie spiekli raczka, wręcz przeciwnie. Psikusem swym setnie...

4312

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]