Reklama

Ładowanie...

Doda & Donald

11.12.2007
Czyta się kilka minut
Trzy minuty to wieczność. Wyobraź sobie wieczność. Wyobraź sobie, żeś Premierem Najjaśniejszej RP. Wyobraź sobie, że naprzeciwko, na kuszącym barowym stołeczku siedzi ta dziewucha. A ty musisz jej słuchać w obliczu kamer, na oczach milionów telewidzów. Znieść to na wszystkich zbliżeniach.
"

"Wola istnienia / Moc przenoszenia / Wiarą gór / Dziecięca siła / Tojesttojesttojesttojestto...". Dziewucha zapiewa, paluszkiem zalotnie na Premiera RP miga, tyłeczkiem w szorcikach na stołeczku kręci. Tusk zaskoczony, na szczęście długą taflą stołu od dziewuchy oddzielon, za blatem się zapiera, strategię medialną ad hoc rozpaczliwie opracowując. "Wyjść? Nie wyjść? Uśmiechnąć się? Zadumać? Mrugnąć? Marynarą zamachać? Brew zmarszczyć?". Oto są problemy premiera przysłowiowego czterdziestomilionowego państwa w samym sercu Europy.

Co na to dwaj do szpiku kości przenikliwi publicyści TerazOni, którzy psikusa niebacznie sprokurowali, dziewuchę Premierowi na trzy minuty fundując? Czyżby zawstydzili się szczerze, pod ziemię z zasromania pomysłem niestosownym zapadnięci TerazOni kreatorzy? Bynajmniej, nie spiekli raczka, wręcz przeciwnie. Psikusem swym setnie...

4312

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]