Reklama

Ładowanie...

Dobry, stary islam i tradycjonaliści

09.05.2022
Czyta się kilka minut
F

Francuscy muzułmanie zapraszają katolickich tradycjonalistów do konwersji na islam. Organizacja Miséricorde pour l’humanité France opublikowała materiały promujące religię Proroka i pokazujące – spokojnie, kompetentnie, z szacunkiem – podobieństwa i różnice pomiędzy nią a współczesnym katolicyzmem. Podkreślono w nich, że islam nie zmienia swej nauki, a jego doktryna jest niezależna od ludzkich autorytetów, takich jak papież. Przypomniano, że muzułmanie też czczą Jezusa i Maryję, modlą się zwróceni na wschód, przywiązują dużą wagę do tradycji, rodziny i ochrony życia.

Skierowanie oferty do środowisk znanych z islamofobii wydaje się karkołomnym pomysłem. Ale – jak tłumaczą organizatorzy – niechęć do ich religii wynika z niewiedzy, antyislamskiej propagandy i lęku przed zadawaniem pytań. Swój pomysł uważają za strategię zwycięską: wiele osób będzie mogło lepiej poznać islam,...

1149

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Black Friday: Dostęp 18-miesięczny
199,90 zł

540 zł 340 zł taniej w ofercie Black Friday (pół roku w prezencie)
Aż 547 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]