Reklama

Ładowanie...

Do "Naszego Dziennika"

Do "Naszego Dziennika"

21.03.2004
Czyta się kilka minut
Poniższy list Stefan Wilkanowicz wysłał 19. lutego 2004 r. do redakcji “Naszego Dziennika". Choć list odnosi się do publikacji tego pisma, zamieszczamy go na własnych łamach, ponieważ redakcja “ND" ani nie odpowiedziała jego autorowi, ani nie zadeklarowała chęci jego opublikowania.
W

Wielmożna Pani Redaktor Ewa Sołowiej - “Nasz Dziennik",

przeczytałem z opóźnieniem artykuł ks. prof. Jerzego Bajdy, opublikowany w “ND" z 13 lutego 2004 r., w którym pyta mnie on, kogo miałem na myśli przedstawiając obrazy pasterza z czasów Jezusa oraz polskiego pastucha [autor odnosił się do wywiadu ze mną, opublikowanego w “TP" nr 5/04 - przyp. SW]. Wyjaśniam, że do momentu przeczytania wzmiankowanego artykułu, nikogo.

Myślę często o niebezpieczeństwach grożących wszystkim tym - nie tylko księżom - którzy w jakikolwiek sposób starają się przekazywać Dobrą Nowinę. Od poszukiwania naśladowców pastuchów ważniejsze jest jednak naśladowanie Dobrego Pasterza. I tu przychodzi mi na myśl zwierzenie pewnego arcybiskupa, który kiedyś mi powiedział: “Myślę, że powinienem tak postępować, aby każdy miał chęć się u mnie spowiadać".

Z poważaniem

STEFAN WILKANOWICZ

Do wiadomości: J.E. Ksiądz Biskup Sławoj Leszek Głódź.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]