Reklama

Dla czytelnika na księżyc

Dla czytelnika na księżyc

30.11.2003
Czyta się kilka minut
20 listopada metropolita katowicki, abp Damian Zimoń, mianował nowego redaktora naczelnego Gościa Niedzielnego - największego ogólnopolskiego tygodnika katolickiego. Następcą zmarłego ks. Stanisława Tkocza został 37-letni ks. Marek Gancarczyk, dotychczas kierujący Małym Gościem Niedzielnym. Ks. Gancarczyk urodził się w Paniówkach k. Mikołowa, przez rok studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył wyższe seminarium duchowne w Katowicach. Po święceniach w 1992 r. przez cztery lata pracował jako wikary w parafii w Niedobczycach. Naczelną Małego Gościa Niedzielnego została Gabriela Szalik, od siedmiu lat związana z tą redakcją.
A

ARTUR SPORNIAK: - Przez ostatnich siedem lat kierował Ksiądz “Małym Gościem Niedzielnym". W tym czasie nakład pisma wzrósł z 30 do ponad 100 tys. egzemplarzy. Czym ten sukces można uzasadnić?

KS. MAREK GANCARCZYK: - Postanowiliśmy mówić o poważnych sprawach w sposób lekki, zrozumiały. Zaowocowało poważne traktowanie czytelnika, mimo że jest to młody czytelnik. Czasem sobie powtarzałem, że gdyby dla napisania dobrego artykułu trzeba było polecieć na księżyc i bylibyśmy w stanie to zrobić, to byśmy to zrobili, właśnie z uwagi na czytelnika.

Jeśli pojawiały się nurtujące młodych pytania dotyczące wiary, staraliśmy się, aby odpowiedzi nie tylko były zrozumiałe, ale także jak najbardziej kompetentne. Stąd np. zaproponowaliśmy cykl rozmów o. Jackowi Salijowi, znanemu teologowi.

- Z jakiego pomysłu...

4433

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]