Reklama

Demokraci - drugi start

Demokraci - drugi start

06.03.2005
Czyta się kilka minut
O ile ogłoszony przed dwoma tygodniami list do tych, którzy nie chcą być bezradni uznać można za falstart, to zapowiedź powstania Partii Demokratycznej rokuje dużo lepiej. Świadczą o tym nerwowe wypowiedzi polityków prawicy.
S

Szczęśliwie dla centrystów z tworzenia nowej partii wycofało się środowisko Janusza Steinhoffa, będące szalupą ratunkową dla resztek Akcji Wyborczej “Solidarność". Aktualne pozostają pytania o rozbieżności w poglądach. Jak Tadeusz Mazowiecki będzie patronował partii centrolewicowej, którą tworzy Władysław Frasyniuk? Także nierozstrzygnięte relacje demokratów z rządem Marka Belki czynią z nich wdzięczny obiekt krytyki (pozaparlamentarna opozycja w rządzie).

Zestaw celów, pojęć i wartości polityków centrum powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Dziś nie wytrzymuje konfrontacji z prawicowym nawoływaniem do “moralnej rewolucji". Tymczasem wśród wartości, które cenią ludzie zaliczający się do centrum - obok ogólnego poparcia dla poddanej uczciwym regułom gospodarki rynkowej - są m.in. indywidualizm, wolność i odpowiedzialność, tolerancja wobec odmiennych...

1367

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]