Reklama

Ładowanie...

Degustacja w ciemno

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Ministerstwo Głupich Kroków jak co rok w trakcie jesiennego przesilenia wzmogło swoją aktywność.
Fot. Rob Lawson / GETTY IMAGES
W

W warszawskich tramwajach zaroiło się właśnie od plakatów, które prezentują kontrolerów biletów jako sympatycznych ludzi z pasjami i marzeniami (nikt przytomny temu nie zaprzeczy, ale czy ktoś zacznie ich bardziej lubić – mocno wątpię). Z kolei do niedawna z tablic na każdym przystanku masoneria zachwalała swoje istnienie pro publico bono, zapraszając na wystawę cymeliów wolnomularstwa. Tak jakby nagle uznała, iż wyjście z cienia nie odbierze jej nie całkiem grzecznego uroku i zapaszku grozy, który odróżnia ją od byle organizacji pożytku publicznego.
Swego czasu pracowałem po sąsiedzku z siedzibą jednej z lóż Wielkiego Wschodu i nieraz zerkałem na przechodzące przez podwórko grupki zwyczajnych, praworządnych jegomościów z twarzy podobnych do nikogo. I tylko te zarzucone na ramię pokrowce, w których, jak się zgadywało, są murarskie wdzianka, i tylko ten stukot lasek czy...

5644

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]