Reklama

Degustacja w ciemno

Degustacja w ciemno

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Ministerstwo Głupich Kroków jak co rok w trakcie jesiennego przesilenia wzmogło swoją aktywność.
Fot. Rob Lawson / GETTY IMAGES
W

W warszawskich tramwajach zaroiło się właśnie od plakatów, które prezentują kontrolerów biletów jako sympatycznych ludzi z pasjami i marzeniami (nikt przytomny temu nie zaprzeczy, ale czy ktoś zacznie ich bardziej lubić – mocno wątpię). Z kolei do niedawna z tablic na każdym przystanku masoneria zachwalała swoje istnienie pro publico bono, zapraszając na wystawę cymeliów wolnomularstwa. Tak jakby nagle uznała, iż wyjście z cienia nie odbierze jej nie całkiem grzecznego uroku i zapaszku grozy, który odróżnia ją od byle organizacji pożytku publicznego.
Swego czasu pracowałem po sąsiedzku z siedzibą jednej z lóż Wielkiego Wschodu i nieraz zerkałem na przechodzące przez podwórko grupki zwyczajnych, praworządnych jegomościów z twarzy podobnych do nikogo. I tylko te zarzucone na ramię pokrowce, w których, jak się zgadywało, są murarskie wdzianka, i tylko ten stukot lasek czy...

5644

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]