Reklama

Czytelnicy „Tygodnika” dla szpitala w Swatowie

Czytelnicy „Tygodnika” dla szpitala w Swatowie

26.07.2015
Czyta się kilka minut
„Jednych porzuciły rodziny, inni przeżyli za wiele, by zachować zdrowie psychiczne. Na wojnie najszybciej zapomina się o najsłabszych. Tu są bezpieczni. Przynajmniej chwilowo”. Tak zaczynał się reportaż, który opublikowaliśmy przed trzema tygodniami.
Jarosław i Galina. Szpital psychiatryczny w Swatowie, 2015 r. Fot. Mateusz Baj / inPRO
M

Monika Andruszewska opowiadała w nim o ludziach ze szpitala psychiatrycznego w miasteczku Swatowo na wschodniej Ukrainie: o pacjentach i lekarzach, walczących o przetrwanie tego miejsca, do którego trafiają również ofiary wojny.

Zaapelowaliśmy o pomoc dla szpitala. Reakcja była fantastyczna: czytelnicy „TP” przysłali do siedziby Stowarzyszenia Pokolenie – które pomaga Ukraińcom, także ze Swatowa – 150 kilogramów paczek z darami; na konto Pokolenia wpłynęło też 6 tys. zł dla szpitala, a telefony w siedzibie Stowarzyszenia wciąż dzwonią.

Dziękujemy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]