Reklama

Czyny i rozmowy

Czyny i rozmowy

16.02.2003
Czyta się kilka minut
A

A mój syn wyjąwszy z koktajlu mieszadełko zadziwił się jego kształtem. Miało kształt prehistorycznego gada z niezwykle długą szyją. „Był taki” - stwierdził. „Był. Tylko nie pamiętam, jak się nazywał”. „Pewnie żyrafozaur” - podsunąłem. „Nie wygłupiaj się. Miał swoją prawdziwą nazwę. Pamiętam, że jego szyja była dłuższa, niż cały on”. Zamyślił się na dłuższą chwilę, a potem spytał jeszcze: „A stegozaur? Jaki był stegozaur?” „Nie mam pojęcia. Gdybym był w Życiowej Szansie na Sukces i miał strzelać, to bym powiedział, że był trochę, wiesz, stegowany. Ale co ja wiem o dinozaurach? To ty się na nich znasz”. „A właśnie - podskoczył chłopak - zdążymy na Chwilę Prawdy?”

Żeby zdążyć na Chwilę Prawdy, płacimy i wychodzimy. Nie zabieramy sanek, zosta-ją w ozdobnych krzewach przed „El Sombrerem”. Może przydadzą się jakiemuś desperado. Już kolejny raz je porzucamy. Są to bardzo stare sanki...

6495

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]