Reklama

Czy kolega Janusz jeszcze może?

Czy kolega Janusz jeszcze może?

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Gdy ludowcy wybierali Janusza Piechocińskiego na prezesa, ten dziękując, padł przed nimi na kolana. Przyszły splendory, stanowisko wicepremiera.
D

Dziś Polskie Stronnictwo Ludowe we wszystkich poważnych sondażach jest poniżej progu wyborczego. Sukcesów brak, możni partyjni działacze i szeregowcy są wkurzeni. W strukturach dojrzewa myśl, żeby pozbyć się prezesa. Piechociński znów więc może znaleźć się na kolanach, tyle że tym razem będzie w zupełnie innym nastroju. Obiecywał im partię otwartą i nowoczesną. Taką, która wyjdzie poza wiejski elektorat i osiągnie kilkanaście procent poparcia. Wtedy PSL mógłby grać w pierwszej lidze nie tylko dzięki politycznemu sprytowi liderów i niespotykanej u innych formacji zdolności koalicyjnej. Ale dzięki realnemu poparciu. Dlatego – namawiał Piechociński – trzeba zerwać z Pawlakową przaśnością.
Nie wiem, czy działacze PSL naprawdę chcieli zrywania z przaśnością. Zdaje się, że wielu z nich chciało trochę z przekory utrzeć nosa „koledze Waldkowi”, inni wziąć rewanż za „pochopne”...

2042

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]