Reklama

Czy Ewangelia obowiązuje?

Czy Ewangelia obowiązuje?

03.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 15/13
Z

Z zaciekawieniem oczekiwałem na wywiad z bp. Wiesławem Meringiem. Niestety, kiedy Ksiądz Biskup miał się odnieść do konkretnych sytuacji wskazywanych np. przez o. Wiśniewskiego, okazywało się, że czegoś nie przeczytał lub nie wysłuchał i nie chce się do tego ustosunkować. Spotykam się z tym, gdy usiłuję dyskutować z osobami, którym również jest bliższa tradycja reprezentowana przez PiS i Radio Maryja. Argumenty dla nich krytyczne zbywają w ten właśnie sposób, natomiast przedstawiają długą listę zarzutów do drugiej strony, nawet gdy nie wszystkie są w pełni udokumentowane. No cóż – ewangeliczna przypowieść o belce i źdźble w oku zawsze jest aktualna.
Jeśli idzie o Radio Maryja, to po pierwsze: tu nie chodzi o ostrość poglądów, tylko sposób traktowania przeciwnika – pomówienia, oszczerstwa, kłamstwa, na które osoba prowadząca audycję nie reaguje, czasami wręcz podobne wypowiedzi...

1967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]