Reklama

Ładowanie...

Czy Ewangelia obowiązuje?

03.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 15/13
Z

Z zaciekawieniem oczekiwałem na wywiad z bp. Wiesławem Meringiem. Niestety, kiedy Ksiądz Biskup miał się odnieść do konkretnych sytuacji wskazywanych np. przez o. Wiśniewskiego, okazywało się, że czegoś nie przeczytał lub nie wysłuchał i nie chce się do tego ustosunkować. Spotykam się z tym, gdy usiłuję dyskutować z osobami, którym również jest bliższa tradycja reprezentowana przez PiS i Radio Maryja. Argumenty dla nich krytyczne zbywają w ten właśnie sposób, natomiast przedstawiają długą listę zarzutów do drugiej strony, nawet gdy nie wszystkie są w pełni udokumentowane. No cóż – ewangeliczna przypowieść o belce i źdźble w oku zawsze jest aktualna.
Jeśli idzie o Radio Maryja, to po pierwsze: tu nie chodzi o ostrość poglądów, tylko sposób traktowania przeciwnika – pomówienia, oszczerstwa, kłamstwa, na które osoba prowadząca audycję nie reaguje, czasami wręcz podobne wypowiedzi...

1967

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]