Reklama

Czy eksportować broń?

Czy eksportować broń?

19.05.2008
Czyta się kilka minut
odpowiadają ks. prof. Andrzej Szostek - etyk, Stanisław Głowacki - przewodniczący Solidarności w zbrojeniówce, abp Alfons Nossol, siostra Angela White i prof. Jan Grosfeld - politolog.
K

Ks. prof. Andrzej Szostek:

Dyskusja i kontrola

Nie wiem, ile Polska zarabia na eksporcie broni, ale wolałbym żyć w kraju o tę kwotę uboższym. Choć na poziomie obronności taki handel jest zrozumiały, to łatwo przeradza się w niebezpieczny proceder. Uważam, że jeśli już jako państwo handlujemy bronią, powinno to być przedmiotem publicznej dyskusji i zostać poddane kontroli opinii publicznej.

Ks. Andrzej Szostek jest etykiem, pracownikiem naukowym KUL.

Stanisław Głowacki:

Nasze miejsca pracy

Nasi pracownicy muszą mieć pracę, a armia środki na modernizację. Na eksport do krajów, które łamią prawa człowieka, patrzę z zażenowaniem. Tam stawką jest cierpienie ludzi. Tyle że wszyscy mówią o przestrzeganiu praw człowieka, ale olimpiada w Chinach odbywa...

3352

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]