Reklama

Czy Bush zostanie katolikiem

Czy Bush zostanie katolikiem

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Prezydent USA George W. Bush może stać się kolejnym - po byłym premierze Wielkiej Brytanii Tonym Blairze - przywódcą politycznym, który zmieni wyznanie na katolickie.
Benedykt XVI i George W. Bush podczas spaceru po ogrodach watykańskich, czerwiec 2008 r. /fot. KNA-Bild
Ź

Źródłem spekulacji na ten temat prasy włoskiej, brytyjskiej i irlandzkiej stało się wyjątkowe przyjęcie, jakiego Bush doświadczył w Watykanie: spacer z Benedyktem XVI po ogrodach watykańskich (inni przywódcy zapraszani są tylko do papieskiej biblioteki) oraz rozmowa, a może i wspólna modlitwa, w wieży św. Jana.

Ale nie tylko to. Rzecz w tym, że z chwilą objęcia prezydentury przez Busha religia katolicka znalazła stałe miejsce w Białym Domu. Choć Bush jest metodystą, wśród jego doradców, autorów przemówień i przyjaciół dominują katolicy. Zresztą już wcześniej, gdy był gubernatorem Teksasu, stale zapraszał do siebie katolickich intelektualistów - takich jak ks. Richard John Neuhaus, naczelny katolickiej gazety "First Things" - którzy zaznajamiali go ze społeczną nauką Kościoła. Gdy zaś w 2001 r. objął prezydenturę, pierwszym jego spotkaniem publicznym był obiad...

2892

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]