Reklama

Cztery pory roku

Cztery pory roku

08.04.2008
Czyta się kilka minut
Dokument Jerzego Hoffmana może stanowić wzorzec tego, w jaki sposób o burzliwej i trudnej historii mówić w sposób żarliwy, ale jednocześnie nie jednostronny i antagonizujący.
L

Lublin jest idealnym miejscem na taki festiwal. Rozstaje Europy, rozstaje poglądów: prawosławie i judaika, KUL i Gardzienice. W lubelskiej "Chatce Żaka" można było także podejrzeć pogranicze przeciwieństw. W obiektywie dokumentalistów. Z tej części Europy, czyli z Europy kategorii B. I dalej, aż do końca alfabetu.

Jednym z wydarzeń festiwalu był pierwszy w Polsce pokaz monumentalnego czterogodzinnego dokumentu Jerzego Hoffmana, "Ukraina - narodziny narodu". Ten zbudowany z czterech autonomicznych części film budzi szacunek. Reżyserowi udało się zgromadzić imponującą liczbę materiałów ikonograficznych i dokumentalnych, przede wszystkim jednak Hoffman przedstawił historię Ukrainy tak, jak dotąd nikt jeszcze nie pokazał historii Polski.

Kantata o zbiorowym losie

"Ukraina - narodziny narodu" ma formę...

7583

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]