Reklama

Czterdzieści pięć tysięcy zdarzeń

Czterdzieści pięć tysięcy zdarzeń

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Olszewski opowiada o wszystkim, co musicie zrobić na Facebooku, zanim umrzecie.
B

Bohaterami powieści „#Upał” Michała Olszewskiego są dziennikarze i ludzie mediów. Jednak główna jej postać, Fej, siedzi już w tym tak głęboko, że z człowieka mediów przeobraził się w człowieka-medium, czyli nośnik, naczynie na informacje, których jest jednocześnie twórcą i odbiorcą. Historia, którą opowiada nam dziennikarz portalu „Miasto na gorąco” (15-letni staż pracy), ma rys tragiczny. Ma też wszystko, co pozwalałoby ją uznać za powoli konwencjonalizujący się już gatunek pisarskiego lamentu nad szybkością życia, zanikiem komunikacji i utratą „autentycznego” życia w dobie mediów społecznościowych.

Ciężko jednak o większą pomyłkę. „#Upału” nie można bowiem potraktować jako dydaktycznego manifestu o „wylogowaniu się do życia”. Tego poza internetem, bez lajków i hasztagów. Tego rzekomo prawdziwego.
„A teraz wszystko w Twoim życiu musi być na już – obiad w restauracji,...

4448

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]