Reklama

Wyścig zbrojeń

Wyścig zbrojeń

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Michał Fedorowicz, twórca serwisu Polityka w Sieci: Dziś w sieciowych wojenkach obie strony politycznego sporu dysponują podobnym arsenałem. Media społecznościowe nadal potrafią kąsać i zabijać.
BEATA ZAWRZEL / REPORTER
R

RAFAŁ ZYCHAL: Czy kogoś jeszcze powinno dziwić, że politycy sięgają w sieci po takie narzędzia jak boty? Robią to pewnie wszyscy, pytanie tylko o skalę.

MICHAŁ FEDOROWICZ: Absolutnie nie. To skutek tego, co się stało z internetem przez ostatnie lata. Bo to nie tak, że politycy i ich sztaby je wymyślili – biznes wpadł na ten pomysł już dawno temu. I długo dzierżył palmę pierwszeństwa, choćby w automatyzacji komunikacji – w pisaniu pozytywnych opinii czy tworzeniu dobrego wizerunku. Dziś w sieci jest mało organicznych treści. Proszę się zastanowić, kiedy ostatni raz oceniał pan hotel czy usługę?

Bardzo dawno, o ile kiedykolwiek.

No właśnie. A mimo to takich opinii jest cała masa. Marketing szeptany sprzedawał się w biznesie, a jak rynek się już nasycił, agencje przerzuciły się na polityków. Pamiętajmy, są badania, które pokazują jasno: 80-90...

13661

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]