Reklama

Ładowanie...

Czerwony koń

13.04.2003
Czyta się kilka minut
O

Od kilku lat trwały eksperymenty nad kształtem telewizyjnego „Pegaza”. Wraz z nastaniem w nim Kazimiery Szczuki wydawało się, że etap poszukiwań zakończył się znalezieniem telewizyjnej osobowości. Okazało się jednak, że osobowość jak na warunki polskie jest zbyt wyrazista. Wątpliwości narastały, aż do ostatniego prowadzonego przez Szczukę programu, w którym rozmawiała z Manuelą Gretkowską o jej powieści. Panie przywoływały słowa użyte w powieści, a uważane za wulgarne. I już, skończyło się. Pomysłodawca nowego „Pegaza” Robert Kowalski posady w TVP nie stracił, ale władzę nad programem - tak. Nowym wydawcą będzie sprawdzony człowiek telewizji, Andrzej Matynia.

W miniony czwartek zobaczyliśmy „Pegaza” hybrydycznego; coś było zrobione przez poprzednią ekipę, a coś przez nową. Najważniejszą postacią okazała Małgorzata Daniszewska, wydawca pisma „Art & Bussines” (żona Jerzego...

1942

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]