Reklama

Kup pan cegłę

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Sześciodniowa wystawa zorganizowana przez Abbey House w wynajętych salach londyńskiej Saatchi Gallery to natarczywa akcja marketingowa pod przykrywką prezentacji sztuki polskiej na Zachodzie.
Fot. Materiały prasowe ABBEY HOUSE
W

Wpoprzednim numerze „TP” można było przeczytać, jak się kreuje wydarzenia literackie i winduje rzeczy mierne do rangi arcydzieł. Jak to się odbywa w innych dziedzinach artystycznych? Właśnie mamy świetny pretekst, by odpowiedzieć na to pytanie.
DOBRE, BO DROGIE
Od lat powtarzamy, że sztuka polska musi wejść w międzynarodowy obieg, bo lata spędzone za żelazną kurtyną uniemożliwiły jej absorpcję przez kanon akademicki, zachodnie instytucje oraz rynek. Dziś jednak Krasiński, Robakowski czy Bałka funkcjonują w regularnym obiegu, a na okładce „In My View: Personal Reflections on Art by Today’s Leading Artists” umieszczono reprodukcję obrazu Sasnala.
O tym, że sztuka polska ma się dobrze, przekonany jest także Jakub Kokoszka, prezes Abbey House i wydawca magazynu „Art & Business”, przejętego przez firmę w 2010 r. i od tego momentu ukazującego się „w...

7076

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]