Reklama

Kup pan cegłę

Kup pan cegłę

10.06.2013
Czyta się kilka minut
Sześciodniowa wystawa zorganizowana przez Abbey House w wynajętych salach londyńskiej Saatchi Gallery to natarczywa akcja marketingowa pod przykrywką prezentacji sztuki polskiej na Zachodzie.
Fot. Materiały prasowe ABBEY HOUSE
W

Wpoprzednim numerze „TP” można było przeczytać, jak się kreuje wydarzenia literackie i winduje rzeczy mierne do rangi arcydzieł. Jak to się odbywa w innych dziedzinach artystycznych? Właśnie mamy świetny pretekst, by odpowiedzieć na to pytanie.
DOBRE, BO DROGIE
Od lat powtarzamy, że sztuka polska musi wejść w międzynarodowy obieg, bo lata spędzone za żelazną kurtyną uniemożliwiły jej absorpcję przez kanon akademicki, zachodnie instytucje oraz rynek. Dziś jednak Krasiński, Robakowski czy Bałka funkcjonują w regularnym obiegu, a na okładce „In My View: Personal Reflections on Art by Today’s Leading Artists” umieszczono reprodukcję obrazu Sasnala.
O tym, że sztuka polska ma się dobrze, przekonany jest także Jakub Kokoszka, prezes Abbey House i wydawca magazynu „Art & Business”, przejętego przez firmę w 2010 r. i od tego momentu ukazującego się „w...

7076

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]