Reklama

Operacja czerwona sukienka

Operacja czerwona sukienka

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Żona premiera, wzorem Danuty Wałęsowej, wydała wspomnienia. Ale drugiego przebudzenia kobiet polskich nie będzie. Książka Małgorzaty Tusk jest próbą przypodobania się. Nieudaną z powodu zaawansowanej inżynierii, która zastąpiła szczerość.
Fot. Piotr Porębski / METALUNA / WYDAWNICTWO ZNAK
W

Wszystko zaplanowane, zapięte na ostatni guzik. Termin premiery – zsynchronizowany z machiną rynkowo-reklamową, która tuż po Wszystkich Świętych odpala w naszych głowach hasło: „Idą Święta, kupuj więcej”. Tytuł – swojski i ciepły. Działa jak zaklęcie. Ledwie pomyślę „Między nami”, a płyną do mnie obrazy intymności, rodzinności, przyjaźni i zaufania. I już wiem, że z tą książką nie może zdarzyć się nic złego. Miłość zatryumfuje, bohaterowie będą żyć długo i szczęśliwie.
Gdybym miała wątpliwości, patrząca mi w oczy z okładki żona premiera rozwieje je łagodnym uśmiechem. Widujemy się rzadko (Małgorzata Tusk właściwie nie pojawia się w mediach). Jako statystyczna Polka w grupie wiekowej 25–55 pamiętam tylko, że jest drobną blondynką, nie ma jednak ryzyka, że pomylę ją z kimś innym – sfotografowano ją w czerwonej sukience, dzięki czemu nie ja ją, lecz ona odnajdzie mnie w szale...

14648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]