Reklama

Czekając na desant

Czekając na desant

z Nairobi
22.10.2018
Czyta się kilka minut
Są w stolicy Kenii dwie dzielnice, które jakby nie do końca należą do tego miasta. W obu snuje się wielkie plany – projektuje się przyszłą Somalię.
AMY TOENSING / CORBIS / GETTY IMAGES
I

Ile zwykłych, codziennych marzeń – „mieć rodzinę”, „mieć dom, samochód”, a nawet: „być szczęśliwym w życiu” – blednie przy planach Abdikadira Ibrahima! To nic, że przyjmuje nas w pustej klasie, zastawionej szkolnymi krzesłami; że nie wszystko, co opowiada, układa się w logiczny ciąg myślowy; to nawet nic, że – spostrzegł to chyba szybko – ci, do których mówi, nie do końca wierzą w powodzenie jego projektu. Nosi się elegancko, słowa dobiera uważnie – najwyraźniej dla tego 32-latka istotne jest co innego: ogólny kierunek działania.

Plan Abdikadira: któregoś dnia zostać prezydentem Somalii.

Lekcje nad sklepami

Rozmawiamy w Atlas College of Professional Studies, prywatnej szkole działającej w Eastleigh, somalijskiej dzielnicy Nairobi – szkole, której Abdikadir Ibrahim jest dyrektorem. W sąsiedniej sali trwa właśnie lekcja krawiectwa; uczniowie wycinają kartonowe...

9344

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]