Reklama

Czasu wszyscy mamy tyle samo

Czasu wszyscy mamy tyle samo

31.05.2011
Czyta się kilka minut
Chory zweryfikuje u wolontariusza wszystkie jego pychy i nadęcia, ściągnie z głów każdą aureolę i udawaną maskę. Gdy siądziesz przy jego łóżku - zobaczy wszystko.
N

Na piętrze schody kierują wprost na kaplicę w szerokiej wnęce głównego korytarza, dostępną zawsze i dla wszystkich. Nikt tu nie chciał, aby idąc do Pana Boga, trzeba się było jeszcze trudzić jakimiś drzwiami. Po obu stronach - oddziały, w sumie trzydzieści łóżek. Przestronnie, czysto, cicho. Można by nawet powiedzieć: przyjemnie.

Spotykają się tu, czasem bezczelnie na siebie zachodząc: ludzkie dostojeństwo i fizyczność do bólu; ten świat tutaj i tamten poza; coś, co zostaje, i wszystko, co odchodzi. Nie ma zwykłej ciszy, lecz panuje pokój. Gdzieś tu krąży śmierć, choć więcej jest uczuć.

Te zaś roznoszą wolontariusze. W różnym wieku, z odmiennym doświadczeniem. Kiedy przechodzą korytarzem (czy to tylko złudzenie, że chodzą zawsze pod ścianą, że mają swój własny, cichy rytm kroków?), wracają z wymiany pampersów, wydają kolację albo odprowadzają...

10818

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]