Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Czas zakłamany

Czas zakłamany

22.04.2008
Czyta się kilka minut
Czy był to wybuch, który odmienił Niemcy Zachodnie, czy bunt rozpieszczonej młodzieży, która do dziś oszukuje samą siebie?
/fot. KNA-Bild
G

Gdy Berlin był podzielony, tętnił życiem. Dziś stoi zamknięty: Amerika-Haus, Dom Ameryki, dawny instytut kultury amerykańskiej przy dworcu ZOO okazał się niepotrzebny już wiele lat temu. Tej wiosny jednak pojawiła się okazja, aby osierocony budynek na chwilę ożywić: w Amerika-Haus można oglądać wystawę o tym, co działo się w Berlinie Zachodnim 40 lat temu, w 1968 r.

Przed budynkiem, który wówczas był miejscem gorących debat, a także celem ataków zrewoltowanych studentów, stanęła więc znowu policyjna armatka wodna z lat 60. Odtwarzany z jej głośników dokument dźwiękowy, nagranie demonstracji z 1968 r., pobrzmiewa jak echo z minionej epoki.

W budynku można obejrzeć zdjęcia uczestników wydarzeń, filmy dokumentalne, rekwizyty: pałki policyjne, plakaty. Relikwie dawnych ulicznych bitew. A także hasła, dziś brzmiące jeszcze bardziej absurdalnie niż...

14901

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]