Reklama

Ładowanie...

Co wybrać?

25.12.2005
Czyta się kilka minut
Otrzymywane przez nas informacje uzależnione są w znacznej mierze od intencji i poglądów osób, które nam te informacje przekazują. Ocean wątpliwości zagotował się pod rozmaitymi danymi, które do mnie dochodzą.
W

W "Wyborczej" trafiłem najpierw na sprawozdanie z wykładu Adama Michnika, w którym zwracał się on do zgromadzonych w auli Uniwersytetu Warszawskiego o odpuszczenie i wybaczenie win i grzechów z czasów Peerelu, a stronę dalej na wypowiedź prezydenta elekta Lecha Kaczyńskiego, który zapewnia, że pomści wszystkie brzydkie czyny z tamtych lat. Równocześnie przeczytałem w "Zeszytach Historycznych" dramatyczny materiał na temat inwigilowania i dręczenia Herberta.

Pod raportami i notatkami, które publikują "Zeszyty", podpisały się imieniem i nazwiskiem rozmaite osoby z odnośnych departamentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wszyscy oni, jeśli dotąd nie umarli, gdzieś się przyczaili jak ślimaki w skorupach. Pomyślałem, że z jednej strony Michnik ma generalną i chrześcijańską słuszność, z drugiej jednak to nieprzyjemne, że tacy paskudnicy spokojnie sobie żyją....

6795

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]