Reklama

Co wybrać?

Co wybrać?

25.12.2005
Czyta się kilka minut
Otrzymywane przez nas informacje uzależnione są w znacznej mierze od intencji i poglądów osób, które nam te informacje przekazują. Ocean wątpliwości zagotował się pod rozmaitymi danymi, które do mnie dochodzą.
W

W "Wyborczej" trafiłem najpierw na sprawozdanie z wykładu Adama Michnika, w którym zwracał się on do zgromadzonych w auli Uniwersytetu Warszawskiego o odpuszczenie i wybaczenie win i grzechów z czasów Peerelu, a stronę dalej na wypowiedź prezydenta elekta Lecha Kaczyńskiego, który zapewnia, że pomści wszystkie brzydkie czyny z tamtych lat. Równocześnie przeczytałem w "Zeszytach Historycznych" dramatyczny materiał na temat inwigilowania i dręczenia Herberta.

Pod raportami i notatkami, które publikują "Zeszyty", podpisały się imieniem i nazwiskiem rozmaite osoby z odnośnych departamentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wszyscy oni, jeśli dotąd nie umarli, gdzieś się przyczaili jak ślimaki w skorupach. Pomyślałem, że z jednej strony Michnik ma generalną i chrześcijańską słuszność, z drugiej jednak to nieprzyjemne, że tacy paskudnicy spokojnie sobie żyją....

6795

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]