Reklama

Getta dobrobytu

Getta dobrobytu

23.05.2015
Czyta się kilka minut
S. Małgorzata Chmielewska: Nie ma wśród nas miejsca dla syryjskich uchodźców, jeśli wartością samą w sobie jest dla nas komfort. Taki świat chcemy stworzyć?
Siostra Małgorzata Chmielewska
Siostra Małgorzata Chmielewska w domu Wspólnoty Chleb Życia. Zochcin k. Opatowa / fot. Piotr Małecki / Napo Images
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Znieczulica?
S. MAŁGORZATA CHMIELEWSKA:
Wolę słowo „obojętność”.

Ona wynika z wychowania?
Raczej braku wychowania. Paradoksalnie, wychowanie w szkole w czasach komunizmu – za którym oczywiście nie tęsknię – było w jakimś sensie wychowaniem do wrażliwości na innych. To obśmiane i kretyńskie prace społeczne, do których byliśmy zmuszani. Gdyby wprowadzić je teraz trochę bardziej sensownie, to może okazałoby się, że wrażliwość młodych ludzi na potrzeby innych byłaby większa.

Jak więc jest dziś?
Wychowujemy do wyścigu szczurów. Od dzieciństwa staramy się, żeby nasze dzieci były lepsze. Masz być lepszy, najlepszy, pierwszy. Nikomu nie przychodzi do...

16066

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

getta biedoty i enklawy dobrobytu - jakże to celne - mój Kraków niestety zrobił sie taki....

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]