Reklama

Ładowanie...

Chrystus: lekarz i terapeuta

24.08.2003
Czyta się kilka minut
W latach 80. w Niemczech, a w Polsce na początku XXI wieku, rynek księgarski zawojował o. Anselm Grün, benedyktyn z opactwa w Münsterschwarzach. Jego książki rozchwytywane są niczym ciepłe bułeczki, wydawnictwa prześcigają się w wykupie copyrightów. Gdzie leży źródło fenomenu brodatego mnicha?.
G

Grün zawojował zresztą nie tylko księgarnie, ale także klęczniki kleryków w seminariach, biblioteczki wikarych i proboszczów, torby podróżnych w pociągach, a nawet ambony kaznodziejów...

Jeszua ben Josef, czyli...

Urodził się w 1945 r. w Junkershausen we Frankonii. W 1965 r. złożył śluby zakonne, a po sześciu latach przyjął święcenia kapłańskie. W Instytucie Monastycznym w Rzymie obronił doktorat z teologii, ale studiował też zarządzanie i marketing. Od 1977 r. jest prokuratorem, czyli zarządcą ekonomicznym olbrzymiego opactwa w Müsterschwarzach (Bawaria). Jest też znanym rekolekcjonistą i doradcą duchowym; prowadzi kursy medytacyjne oraz rekolekcje religijno-psychoterapeutyczne dla księży i zakonnic przeżywających kryzys tożsamości. W duszpasterstwie stosuje psychoterapię, kontemplację i post. Inspiruje się wczesną tradycją...

13531

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]