Reklama

Chiński Mur pełen dziur

Chiński Mur pełen dziur

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„Polskie media wkroczyły w fazę autodestrukcji. Niszczą je sami dziennikarze, zamieniając czwartą władzę w festiwal chciwości i arogancji” – pisała Paulina Wilk. Czy kryzysowi prasy, radia i telewizji winni są wyłącznie pracujący w nich dziennikarze?
D

Dlaczego medialny Titanic nabiera wody? W dotychczasowej dyskusji głos zabrali Paweł Bravo i Wojciech Jagielski.

W czasach mojego dzieciństwa głównym zastosowaniem gazet było wykładanie kosza na śmieci. Nie chciałbym do tego obyczaju wracać. Chciałbym stanąć w obronie dziennikarzy. Ci, którzy znają moją profesję, mogą zauważyć: „ubrał się diabeł w ornat i ogonem wywija”. Ale właśnie z perspektywy public relations zarówno dostrzega się mechanizmy funkcjonujące w mediach, jak też można zachować dystans do ich kondycji w Polsce. Nie chcę polemizować z zasadniczą tezą Pauliny Wilk, iż za kryzys w mediach odpowiedzialny jest dramatyczny spadek jakości zamieszczanych tam treści. Ale nie tylko dziennikarze są odpowiedzialni za to zjawisko, podobnie jak za spóźniający się tramwaj odpowiada nie tylko motorniczy.

SPRZEDAĆ STRONĘ

Gdy...

9679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]