Reklama

Chichot ubecji

Chichot ubecji

03.01.2007
Czyta się kilka minut
A

Andrzej Franaszek: - Przede wszystkim chcę pogratulować zakończonego procesu i uzyskania praw autorskich do książek Pani ojca. Rozumiem, że spowoduje to pojawienie się wreszcie ich wznowień. Bo w ostatnich latach co prawda widać było duże zainteresowanie tą postacią - były liczne artykuły omawiające odkrycia poczynione przez Panią w IPN, ukazała się Pani książka, powstaje film dokumentalny w reżyserii Piotra Morawskiego - ale jednocześnie miałem wrażenie, że doszło do odwrócenia proporcji. Paweł Jasienica stał się znany w pierwszym rzędzie nie jako pisarz, ale jako...

Ewa Beynar-Czeczott: - ...mąż swojej drugiej żony Zofii Neny O'Bretenny, która przez ostatnie lata jego życia donosiła nań Służbie Bezpieczeństwa. Oczywiście chciałam, by tak się nie stało, by nie robić z tego sensacji, ale jest to temat bardzo medialny i chwytliwy.

Dla mnie są...

7879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]