Reklama

Cerowanie batutą

Cerowanie batutą

06.03.2006
Czyta się kilka minut
Wszystko od początku na odwrót: samoloty spóźnione, walizki zawieruszone, śpiewaczki odwołane. Podobno co się źle zaczyna, to się dobrze kończy.
Marc Minkowski (z lewej) na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej
S

Skończyło się stojącą owacją, wzruszającym hołdem Maestro Korda dla "człowieka, który kocha muzykę z wzajemnością", bankietem na chwiejnych nogach, bardziej z przejęcia niż z alkoholu, a potem jeszcze ślizgawką i kąpielą w kałuży w Parku Saskim, gdzie razem z Markiem i Łukaszem szukaliśmy pewnego krzywego drzewa z fotografii anno 1939. I chyba je znaleźliśmy, skoro był to Czas Zdarzeń Niepospolitych.

***

W istocie zaczęło się wcześniej: w czerwcu 2005, kiedy świeżo mianowany dyrektor Opery Narodowej Mariusz Treliński przyjechał do Paryża, w towarzystwie nieodłącznego Borisa Kudlički, na haendlowski koncert Marca Minkowskiego w podparyskim Poissy. Zachwycony nagraniem "Orfeusza i Eurydyki" Glucka, pospieszył zaproponować mu współpracę. Krótkie terminy wzbraniały jednak organizacji wspólnej premiery już w pierwszym sezonie, Marc...

15154

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]