Reklama

Bronię Elbanowskich

Bronię Elbanowskich

27.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 19/13
A

Artykuł „Łopatkami po głowach” Przemysława Wilczyńskiego wzbudził mój szczególny sprzeciw. Autor, analizując problem, pominął chyba kilka istotnych faktów historycznych, które powinny pomóc mu zrozumieć istotę sporu.
Kiedy rozpoczynano dyskusję o reformie w latach 2006-07, moja córka ukończyła właśnie zerówkę przedszkolną i poszła do szkoły. System edukacyjny, który przeszła, był bardzo dobry, choć pewnie można było go udoskonalić. Sześciolatki objęte były obowiązkową zerówką w wariancie płatnym – przedszkolnym, lub szkolnym – bezpłatnym, a obowiązek przedszkolny istniał dla dzieci od 5. roku życia. W przedszkolu zaproponowano córce podręczniki z ćwiczeniami dla 5- i 6-latków, skupiające się głównie na nauce czytania wraz z elementami pisania i podstawami matematyki. Czterolatki nie były objęte żadnym programem „książkowym”, ale wraz z edukacją muzyczną i plastyczną poznawały...

3870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]