Broń masowego wrażenia

Włodek Dembowski „Paprodziad”, muzyk: Na osiedlu wołali na mnie Liga Ochrony Przyrody. Kiedy ktoś deptał mrówki, wzywałem milicję.

Reklama

Broń masowego wrażenia

Broń masowego wrażenia

02.12.2019
Czyta się kilka minut
Włodek Dembowski „Paprodziad”, muzyk: Na osiedlu wołali na mnie Liga Ochrony Przyrody. Kiedy ktoś deptał mrówki, wzywałem milicję.
fot. PAWEŁ BAJEW
A

ADAM ROBIŃSKI: Lubiłeś biologię w szkole?

WŁODEK DEMBOWSKI „PAPRODZIAD”: Tylko momentami. Moje szkolne zainteresowania dotyczyły głównie wuefu. Lubiłem pobiegać za piłką, wyhasać się, pobudzić endorfinki.

Z tej biologii cokolwiek zostało Ci w głowie?

Pantofelek. Mchy, glony i porosty. Ciałka zieleni.

Wychowałeś się na blokowisku. Tam chyba też z przyrodą nie miałeś zbyt wiele do czynienia?

Warszawski Ulrychów zawsze kojarzył mi się z wielkimi termitierami, w których hoduje się ludzi. Takich, którzy dzielą czas między bloki, pracę i pobliskie centrum handlowe. I w wolnych chwilach zwracają swoją energię w postaci pieniędzy wydawanych w marketach. Ale prawdę mówiąc, dookoła tego osiedla jest dużo działek, parków. Lasek na Kole, cmentarze, więc wbrew pozorom przyrody jest całkiem sporo. A że najciemniej jest zawsze pod latarnią,...

20956

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Łąki Łan to jest takie słoneczko mocy, energii i endorfiny, no miłości po prostu. Wygrzewam się w nim często. Dzięki, Włodek! Róbcie to dalej!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]