Reklama

Ładowanie...

Brompton Oratory

29.07.2013
Czyta się kilka minut
Moje córki pierwszy raz w Londynie. Londinium.
Ś

Świeżo po lekturze ezoterycznej „Biografii miasta” Ackroyda zostałem sprowadzony na ziemię, a nawet przeczołgany na wstępie gorączkowym poszukiwaniem czerwonej budki telefonicznej. No cóż, London Calling (dziewczyny znają tę płytę na pamięć, z własnej nieprzymuszonej woli), a budka budką. Pałac Buckingham też należało zaliczyć – na szczęście tylko od frontu. Trzeba było oddać stereotypowi co stereotypowe. Na szczęście wypatrzyliśmy szczeliny w fasadzie pięknej pocztówki: bystrym oczom detektywistycznie nastawionych panienek nie uszedł fakt, że jeden z królewskich wartowników w czerwonym kubraczku i przeciwsłonecznie włochatych czapach to... kobieta. 
Z czasem, dzień po dniu robi nam się w Londynie coraz bardziej ackroydiańsko, czestertoniańsko, tieseliotniańsko nawet (nad rzeką), no, może nie martinamisiańsko – ale na to jeszcze czas.
W uszach mamy jeszcze wiole...

2867

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]