Reklama

Brakuje tego biskupa!

Brakuje tego biskupa!

20.02.2017
Czyta się kilka minut
Z okazji przypadającej na 10 lutego szóstej rocznicy śmierci abp. Józefa Życińskiego czytelnicy „Tygodnika” wspominali na facebookowym profilu „TP” zmarłego hierarchę.
A

ANDRZEJ LEWICKI: Jego Eminencja arcybiskup Życiński należał do tej rzeszy dostojników Kościoła katolickiego w Polsce, którzy wpisywali się w duszpasterstwo ks. prof. Tischnera. To wymarła szkoła, niestety.

MARIUSZ SZAMRAJ: Bardzo brakuje tego Biskupa. Przyjechał kiedyś do naszej parafii jeszcze jako biskup tarnowski. Byłem lektorem i staliśmy w rzędzie, a bp Życiński się z nami witał. Stałem pierwszy, więc kiedy do mnie podszedł, chciałem uklęknąć i pocałować go w pierścień (bo tak się zawsze robiło). On nie pozwolił na to, tylko uścisnął mi rękę i powiedział: „Witaj, bracie!”. Tak go zapamiętałem. I jeszcze Jego książka, do której ciągle wracam – „Medytacje sokratejskie”.

MAREK BIERA: Pamiętam przede wszystkim jego wyjątkowe „Okruchy Słowa” z „Tygodnika Powszechnego”. Miał niezwykły dar, umiał w krótkiej formie zawrzeć tak wiele treści.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]