Reklama

Borowski: możliwe, prawdopodobne, pewne

Borowski: możliwe, prawdopodobne, pewne

24.07.2005
Czyta się kilka minut
W ciągu ostatniego tygodnia nie było chyba dnia, w którym Marek Borowski nie musiałby dementować anonimowych informacji, wyciekających ponoć z jego partii i sztabu wyborczego, że zamierza wycofać się z udziału w wyborach prezydenckich.
C

Czy informacje te są prawdziwe, czy kreowane przez życzliwe głównemu rywalowi Borowskiego media, nie wiemy. Pewne jest jedno: że choć lider SdPl dotąd się nie wycofał, po akcesie Włodzimierza Cimoszewicza do wyścigu po prezydencki fotel nie ma w wyborach żadnych szans. Ale decyzję o rezygnacji trzeba pozostawić jemu samemu. Niewykluczone, że dzięki kilku kolejnym tygodniom kampanii zwiększy wyborcze szanse (albo pozycję przetargową) swojej partii. Możliwe, że stawiając warunki pomoże Wojciechowi Olejniczakowi w dalszej sanacji SLD. A najbardziej prawdopodobne, że jego rezygnacja i poparcie kandydata Sojuszu będą miały miejsce w lepszym niż środek wakacji momencie: tak by obaj liderzy lewicy mogli maksymalnie wykorzystać ją medialnie.

774

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]