Reklama

Bóg z nami

Bóg z nami

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Ponoć w noc wigilijną bydlątka szlachetniejszej proweniencji – krowy, konie, dawniej też woły – przemawiają ludzkim głosem.
I

I chyba rzeczywiście tak się dzieje. Co prawda pod koniec listopada, a nie w Wigilię (ale to nic nie szkodzi, gdyż jak mówił Jan Paweł II, Betlejem jest wszędzie), na niwach polskiego Kościoła dał się słyszeć, dotychczas raczej niespotykany, głos owieczek. Głos krytyczny, zwracający uwagę pasterzom Kościoła, że przez niedopilnowanie przekładu na język polski adhortacji „Evangelii gaudium” wypaczają mowę pasterza, papieża Franciszka. Mocny zarzut!
Zaczął Piotr Sikora, teolog, filozof, publicysta i redaktor „Tygodnika Powszechnego”, twierdząc, że z polskiego tłumaczenia adhortacji wynika, iż biskup „w pewnych okolicznościach powinien iść za ludem”, by pomagać osłabionym. A „ponieważ jest pasterzem swojej owczarni, jego węch pozwala mu rozpoznać nowe drogi”. Tymczasem, według Sikory, „papież napisał, że »w pewnych okolicznościach biskup powinien iść za ludem przede wszystkim...

3526

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]