Reklama

Ładowanie...

Bóg bliski w wielkim i małym

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Abp Gerhard Ludwig Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary: Konieczne jest, aby również świeccy czuli się odpowiedzialni za życie parafii i całego Kościoła, ponieważ nie są jego klientami, ale pełnoprawnymi członkami.
B

BARTŁOMIEJ WAROWNY: Dlaczego ludzie odchodzą od Kościoła?

ABP GERHARD LUDWIG MÜLLER: Może się to wiązać z tym, że niektórzy stracili wiarę lub są poirytowani z powodu błędów i grzechów dostrzeganych także w Kościele, który jest wszakże wspólnotą złożoną z ludzi grzesznych. Mogą być również zdezorientowani, ponieważ uważają, że wiara należy do przeszłości, a my potrzebujemy nowych ideologii. Miało to miejsce już w przeszłości, np. w przypadku nazizmu, komunizmu czy innych postaci materializmu. Mam nadzieję, że wielu ochrzczonych odkryje, jak wielki dar łaski otrzymali od Jezusa Chrystusa. To On ma słowa życia wiecznego (por. J 6, 68) i dlatego nie powinniśmy Go opuszczać, ani Jego Kościoła. Kościół jest przecież Ciałem Chrystusa. Nie może być Kościoła bez Chrystusa ani Chrystusa bez Kościoła, podobnie jak ciało nie może być pozbawione głowy ani...

13067

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]