Reklama

Bitwa o Anglię

Bitwa o Anglię

15.02.2016
Czyta się kilka minut
Nie wiem, czy to Państwa pocieszy, czy wpędzi w depresję – ale wiadomość brzmi następująco: nie tylko my zwariowaliśmy.
Marek Zając / Fot. Grażyna Makara
W

W jednym z brytyjskich dzienników ukazał się artykuł, którego autor zastosował porównanie – mówiąc oględnie – dość śmiałe. Otóż ustępstwa wynegocjowane przez Davida Camerona od Brukseli – ustępstwa, które mają powstrzymać Zjednoczone Królestwo przed Brexitem – zestawił z powrotem premiera Chamberlaina z Monachium po rokowaniach z Hitlerem, jesienią 1938 r. O nie, Zjednoczone Królestwo nie da się oszukać po raz drugi!

Unia Europejska jak Trzecia Rzesza? Dość stara to melodia, regularnie zmieniają się tylko aranżacje. Soczystą paralelę warto jednak doprowadzić do logicznego finału. Jeżeli bezwzględni euronaziści nie odpuszczą i spróbują zgnębić Albion siłą – pozostaje nadzieja, że historia się powtórzy i znowu tak wielu zawdzięczać będzie tak wiele tak nielicznym. Na ochotników z Polski oczywiście zawsze można liczyć. Jak by się to nazywało? Cyrk Korwina? ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Były dziennikarz, publicysta i felietonista „Tygodnika Powszechnego”, gdzie zdobywał pierwsze dziennikarskie szlify i pracował w latach 2000-2007 (od 2005 r. jako kierownik działu Wiara)....

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tak swoją drogą nie potrafię zrozumieć dlaczego Wielka Brytania ma płacić kasę na dzieci znajdujące się poza ich krajem? Te unijne uregulowania są nieraz absurdalne i dziwić się, że wywołują sprzeciw.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]