Reklama

Bill Gates i Królestwo Boże

Bill Gates i Królestwo Boże

22.07.2008
Czyta się kilka minut
Magazyn ekonomiczny "Forbes" opublikował niedawno listę miliarderów, którzy porzucili studia i naukę, bo nie mieli na nie czasu. Nie zrobili tego z lenistwa, ale zdecydowali się podporządkować wszystko własnym firmom. Na pierwszych miejscach wymieniono oczywiście potentatów komputerowych, Billa Gatesa i Michaela Della. Wiele różni tych dżentelmenów, ale łączy jedno: postawili wszystko, nawet własną edukację, na jedną kartę. Jest w takiej postawie coś z zachowania ewangelicznego kupca pereł: "Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją".
N

Nie namawiam nikogo do rzucenia studiów na rzecz biznesu - wszak niedouczony biznesmen może okazać się równie szkodliwy dla społeczeństwa, jak pirotechnik ignorant. Myślę raczej o przemianie życia, umożliwiającej odnalezienie wartości trwałej, dla której warto wiele poświęcić. W Ewangelii tą wartością jest Królestwo Boże. Spieszę wyjaśnić, że jest to rzeczywistość nader złożona. Jezus nie pojmował tego pojęcia w jakimkolwiek sensie monarchicznym. Ma ono też niewiele wspólnego z imperium chrześcijańskim, umocowanym w chrześcijańskiej władzy i prawodawstwie. Królestwo Boże to także nie jest Kościół. To zupełnie inna rzeczywistość.

Królestwo Boże to Boża moc wspierająca nas w słabościach i miłość Boża umożliwiająca kochać nawet naszych nieprzyjaciół. To Boże miłosierdzie dla grzesznika i boska energia dla człowieka strudzonego życiem. To Boże światło pozwalające...

2729

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]