Reklama

Biesłan, dżihad, Izrael

Biesłan, dżihad, Izrael

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Atak na szkołę w północnoosetyjskim Biesłanie wywołał liczne reakcje arabskich i muzułmańskich mediów - informuje MEMRI, instytucja analizująca sytuację na Bliskim Wschodzie (www.memri.org).
N

Na plan główny wysuwa się potępienie terrorystów. AL-AHRAM, dziennik wydawany pod patronatem egipskiego rządu, komentuje: “Wydarzenia w Biesłanie są odrażającą zbrodnią przeciwko ludzkości. Jej autorzy nie mogli służyć żadnej sprawie ani działać z pobudek religijnych. Każdy odpowiedzialny za to przestępstwo musi być schwytany i postawiony przed międzynarodowym sądem. Wszyscy muszą wreszcie zrozumieć, że nadrzędną zasadą jest świętość ludzkiego życia i obowiązek unikania ofiar wśród ludności cywilnej". Zdaniem publicysty palestyńskiego AL-AYYAM delegacja arabskich przywódców winna udać się do Moskwy i “okazać współczucie narodowi rosyjskiemu". “Można zrozumieć udział arabskich ochotników w ruchu oporu przeciw Sowietom w dawnym Afganistanie. Trochę mniej - walkę po stronie czeczeńskich partyzantów w Czeczenii. Ale w terroryzowaniu rosyjskich dzieci z podstawówki? Nie ma...

4586

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]